Ta strona wykorzystuje pliki COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie z obecnymi ustawieniami przeglądarki.
ZGADZAM SIĘ

Growag

Archiwum

45 lat minęło….

2017/12/5

45 lat minęło….

Przyjaciele,

Kończący się powoli rok 2017 to szczególna data na kartach historii Grodziskiej Fabryki Wyposażenia Wagonów GROWAG Sp. z o.o. Nasza fabryka obchodzi szafirową rocznicę swoich urodzin. To 45 lat doświadczenia, wytężonej pracy, zaangażowania i zdobywanej z pasją wiedzy, które zaowocowało wypracowaniem marki o ugruntowanej pozycji na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Taka ekspansja z pewnością pozwala się wpisać się w krajobraz aktywnie i dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw ziemi grodziskiej i całej Wielkopolski.

Wielu mieszkańców powiatu grodziskiego oraz okolicznych gmin pamięta zapewne nasze skromne początki. Zaczynaliśmy od małej spółdzielni pracy, by dziś poszczycić się mianem kluczowego gracza na polskim oraz zagranicznym rynku kolejowym. Zaangażowanie oraz wiedza wkładana w stworzenie nowoczesnego przedsiębiorstwa nieustannie procentuje rosnącym zaufaniem naszych klientów.

Jesteśmy wiodącym dostawcą siedzeń pasażerskich oraz amortyzatorów hydraulicznych, spełniając najwyższe standardy jakościowe produktów i usług, wytwarzanych na bazie najnowszych technologii. Posiadamy liczne certyfikaty, między innymi: ISO 9001:2015 oraz certyfikat wg normy EN15085-2:2017 na poziomie CL1, które stanowią niezaprzeczalne potwierdzenie umiejętności oraz jakości pracy naszych specjalistów. Świadectwo jakości naszych wyrobów stanowi m.in. certyfikat „Jakość Roku” przyznany w kategorii produkt w 2015 r. fotelowi Xeon.

Zakres oferty Growagu jest bardzo bogaty i ciągle zmieniający się zgodnie z potrzebami naszych klientów. Stawiamy na długotrwałą jakość oraz innowacyjność w naszych produktach, szczególnie w zakresie rozwiązań technologicznych, ergonomii i designu. Połączenie tego z ciągłą modernizacją, zwiększaniem mocy produkcyjnych, unowocześnianiem zaplecza maszynowego oraz inwestowaniem w podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników pozwoliło na przestrzeni lat wzbogacić i znacząco uatrakcyjnić cały nasz asortyment.

Obecnie w ofercie posiadamy m.in. znakomite tapicerowane fotele pasażerskie przeznaczone do wyposażania osobowych wagonów przedziałowych i bezprzedziałowych 1 i 2 klasy. Jesteśmy też liderem w produkcji i sprzedaży lekkich, ergonomicznych foteli dedykowanych do elektrycznych zespołów trakcyjnych, autobusów szynowych czy wagonów metra w Polsce, jak i również poza granicami. Nowa, innowacyjna linia naszych wyrobów obejmuje łóżka i leżanki przeznaczone do wagonów sypialnych w pociągach dalekobieżnych.

Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań konstrukcyjnych oraz starannie wyselekcjonowane materiały, zapewniają najwyższą wygodę podróżowania, gwarantując przy tym niezawodność oraz bezpieczeństwo. Nasze fotele charakteryzują się komfortem nowoczesną stylistyką połączona z wysoką trwałością eksploatacyjną. Spełniają one wszystkie restrykcyjne wymagania norm zarówno tych polskich jak i europejskich.

Growag to także jeden z głównych krajowych producentów amortyzatorów hydraulicznych, spełniających najwyższe standardy jakościowe, przeznaczonych do wagonów osobowych, elektrycznych i spalinowych zespołów trakcyjnych, lokomotyw, pociągów metra oraz tramwajów. Będąc ekspertami w tej dziedzinie, świadczymy także usługi regeneracji amortyzatorów.

 

Nadchodzący rok stawia przed nami kolejne wyzwania. Pracując zgodnie z ideą, iż rozwój to działanie, a innowacja wyrasta z tradycji, pragniemy podzielić się z Państwem naszymi planami i najnowszymi projektami. Wierzymy, iż już niedługo będziemy mogli zaprezentować Państwu nasz najnowszy model fotela w segmencie Premium, który mamy nadzieję, spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających pasażerów. Pracujemy także równolegle nad ulepszaniem portfela naszych obecnych produktów, tak aby były one zawsze ciekawe, trwałe i w pełni funkcjonalne w zmieniającej się rzeczywistości. W najbliższym czasie planujemy także wspólne przedsięwzięcie z jednym z wiodących producentów amortyzatorów w Europie. Nasz wspólny projekt będzie łączył tradycję i doświadczenie obu firm. Wprowadzimy na rynek amortyzatorów kolejowych oraz samochodowych innowacyjne rozwiązania, oparte na najnowocześniejszych technologiach i zaawansowanych konstrukcyjne komponentach.

Korzystając z tego wyjątkowego świątecznego czasu, który właśnie przed nami, chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy towarzyszyli nam przez te ostatnie 45 lat; Klientom, Producentom Taboru, Przewoźnikom, Władzom Samorządowym, Współpracownikom oraz Pasażerom, których zadowolenie z odbytej podróży stanowi dla nas największe podziękowanie za trud i wysiłek, jaki codziennie wkładamy w naszą pracę. Szczególne uznanie należy się Pracownikom naszej fabryki, wszystkim Koleżankom i Kolegom tworzących Zespół Growagu, bez których jego sukces nie byłby w żadnym stopniu możliwy. Przyjmijcie wszyscy Państwo od nas najserdeczniejsze życzenia Świąteczne i Noworoczne. Życzymy wam Świąt spokojnych, radosnych, spędzonych w gronie najbliższych, dających chwilę wytchnienia i refleksji, a w Nowym Roku samych pomyślnych dni i realizacji wszelkich planów, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Zespół GFWW Growag Sp. z o.o.