Ta strona wykorzystuje pliki COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie z obecnymi ustawieniami przeglądarki.
ZGADZAM SIĘ

Growag

Aktualności

EQUINOX – wrześniowa premiera Growagu podczas Tragów Innotrans w Berlinie

2018/08/27

EQUINOX – wrześniowa premiera Growagu podczas Tragów Innotrans w Berlinie

fotel

Światowa premiera fotela kolejowego EQUINOX, przygotowanego w tym roku przez Grodziską Fabrykę Wyposażenia Wagonów GROWAG współfinansowana ze środków UE z programu Inteligentny Rozwój, odbędzie się podczas najbliższej edycji Targów Technologii Transportu INNOTRANS, w dniach 18-21 września br. w Berlinie.

Linia foteli EQUINOX to odpowiedź na stale rosnące wymagania oraz zapotrzebowanie globalnego rynku kolejowego z jednoczesnym uwzględnieniem dbałości o środowisko naturalne. Zastosowane przy produkcji najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe umożliwiają zauważalne zmniejszenie udziału uciążliwego w kontekście ochrony środowiska, procesu spawania w całym cyklu produkcyjnym. Dodatkowo udało się uzyskać obniżenie masy foteli, co w efekcie przekładaja się bezpośrednio na ograniczenie energochłonności taboru kolejowego i zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych.

EQUINOX dedykowany jest przede wszystkim do pojazdów kolejowych w segmencie Premium i dalekobieżnym. Spełnia najwyższe normy innowacyjności oraz funkcjonalności przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów estetycznych oraz jakościowych w zakresie ergonomii, wytrzymałości czy też norm przeciwpożarowych na najwyższym poziomie. Zastosowana technologia umożliwia szybkie i proste tworzenie różnych konfiguracji fotela, a modułowa i uniwersalna budowa zapewnia jego dowolne modyfikacje, w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb odbiorców.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do bezpośredniego zapoznania się z naszą najnowszą ofertą podczas wrześniowych targów Innotrans. Oprócz prezentacji premierowego modelu fotela EQUINOX, będziecie mogli Państwo zobaczyć także nasze dotychczasowe projekty w zupełnie nowej odsłonie, a także sprawdzić, jakie nowości przygotowaliśmy dla Państwa w segmencie amortyzatorów hydraulicznych. Będziemy do Państwa dyspozycji prze wszystkie dni trwania Targów na naszym stoisku w hali 1.1. na miejscu nr 316. Do zobaczenia!

stanowisko1

45 lat minęło….

2017/12/5

45 lat minęło….

Przyjaciele,

Kończący się powoli rok 2017 to szczególna data na kartach historii Grodziskiej Fabryki Wyposażenia Wagonów GROWAG Sp. z o.o. Nasza fabryka obchodzi szafirową rocznicę swoich urodzin. To 45 lat doświadczenia, wytężonej pracy, zaangażowania i zdobywanej z pasją wiedzy, które zaowocowało wypracowaniem marki o ugruntowanej pozycji na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Taka ekspansja z pewnością pozwala się wpisać się w krajobraz aktywnie i dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw ziemi grodziskiej i całej Wielkopolski.

Wielu mieszkańców powiatu grodziskiego oraz okolicznych gmin pamięta zapewne nasze skromne początki. Zaczynaliśmy od małej spółdzielni pracy, by dziś poszczycić się mianem kluczowego gracza na polskim oraz zagranicznym rynku kolejowym. Zaangażowanie oraz wiedza wkładana w stworzenie nowoczesnego przedsiębiorstwa nieustannie procentuje rosnącym zaufaniem naszych klientów. (więcej…)

TRAKO 2017 – Dziękujemy za przybycie!

2017/10/17

TRAKO 2017 – Dziękujemy za przybycie!

Podziękowanie mailing

Szanowni Państwo,

Pragniemy serdecznie podziękować za odwiedzenie naszego stoiska podczas 12. edycji Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO w Gdańsku. Minione wydarzenie pokazało w jak dobrej kondycji jest obecnie polski rynek kolejowy. Wszyscy mieliśmy okazję przekonać się o sile i ogromnym potencjale branży kolejowej oraz na własne oczy zobaczyć, że kolej to przyszłość, w którą powinniśmy inwestować.

Cieszymy się, że w tym roku ponownie mogliśmy uczestniczyć w tym wyjątkowym kolejowym święcie, by przy okazji zaprezentować Państwu nasze najnowsze osiągnięcia.

Dziękujemy za tak liczne przybycie i zainteresowanie okazane naszej wystawie. Poświęcony nam czas to największa nagroda za trud włożony w przygotowanie do Targów oraz źródło satysfakcji z pracy, którą wykonujemy na co dzień.  Państwa wsparcie, udzielone rady oraz wskazówki to dla nas nieoceniona pomoc w dalszym udoskonalaniu oferowanych przez nas produktów i niezwykła motywacja do pracy nad dalszym rozwojem naszej Firmy. Wierzymy, iż odbyte spotkania pozwolą nam na nawiązanie owocnej współpracy oraz zacieśnienie dotychczasowych wspólnych działań na rzecz zadowolenia wszystkich Podróżnych.

Zapraszamy na kolejne wspólne Targi.
Zespół GFWW Growag Sp. z o.o.

12. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2017

2017/09/19

12. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2017

GrowagV6-2

TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Prezentacja aktualnego poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie.

Ponownie pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do odwiedzenia naszego stoiska podczas Targów w Gdańsku, w dniach od 25 do 29 września.

Znajdziecie nas Państwo w hali D na stoisku nr 33.

Growag z certyfikatem według normy EN15085-2:2007!

2017/08/18

Growag z certyfikatem według normy EN15085-2:2007!

Miło nam Państwa poinformować, że z końcem czerwca nasza firma otrzymała certyfikat, potwierdzający spełnienie wymagań normy EN15085-2, przyznany przez TÜV SÜD. Spełnienie restrykcyjnych wymogów normy EN15085-2 pozwala na wytwarzanie nowych elementów, z wykorzystaniem procesu specjalnego, jakim jest spawanie, w sektorze kolejnictwa. Uzyskany stopień CL1 umożliwia wykonywanie spoin sklasyfikowanych w klasie od CP A do CP D. Certyfikat to potwierdzenie najwyższego standardu warsztatu spawalniczego, jak i pracujących w nim specjalistów.

Pobierz certyfikat spawalniczy wg normy EN 15085-2:2007

InnoTrans 2016 – Dziękujemy za odwiedziny!

2016/10/14

targi

Szanowni Partnerzy,
Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego Stoiska podczas minionej edycji Targów INNOTRANS w Berlinie.

Pragniemy zapewnić, iż poświęcony czas oraz okazane zainteresowanie stanowi dla nas największą nagrodę za trud włożony w przygotowanie do Targów oraz jest źródłem satysfakcji z pracy, którą wykonujemy na co dzień. Państwa wsparcie, udzielone rady oraz wskazówki to dla nas nieoceniona pomoc w dalszym udoskonalaniu oferowanych przez nas produktów i niezwykła motywacja do pracy nad dalszym rozwojem naszej Firmy. Wierzymy, iż odbyte spotkania pozwolą nam na nawiązanie owocnej współpracy oraz zacieśnienie dotychczasowych wspólnych działań, których efektem końcowym stanie komfort, bezpieczeństwo i zadowolenie wszystkich Podróżnych.
Zapraszamy na kolejne wspólne Targi.
Z wyrazami szacunku, cały zespół GFWW Growag.

11 edycja Międzynarodowych Targów Technologii Transportu INNOTRANS 2016!

2016/08/29

growag,sv-2016-xxx1-93

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas podczas Targów INNOTRANS w dniach 20-23 września w Berlinie.
InnoTrans to największe na świecie targi technologii kolejowej oraz jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń dla całej branży kolejowej.
Nasze stoisko znajdziecie Państwo w hali 9A, nr 612. Mapa tutaj.

> więcej

GFWW Growag Sp. z o.o. nagrodzona certyfikatem „Jakość Roku 2015”!

2016/04/6

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Grodziska Fabryka Wyposażenia Wagonów „GROWAG” Sp. z o.o. otrzymała tytuł „Jakość Roku 2015” w kategorii „Produkt”. Certyfikat przyznano nowoczesnemu fotelowi XEON. Rodzina foteli Xeon to nowatorska linia produktów charakteryzująca się modułową budową, niską masą i wysoką ergonomią oraz możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb klienta, zapewniając najwyższy komfort i bezpieczeństwo użytkowania.
Jesteśmy dumni, iż nasze zaangażowanie oraz ciężka praca nad nieustannym rozwojem firmy i udoskonalaniem oferowanych przez nas produktów została zauważona i doceniona. Przyznany certyfikat to potwierdzenie profesjonalizmu i polityki jakości, stanowiących fundament naszych codziennych działań. Jesteśmy przekonani, iż otrzymane wyróżnienie stanie się motywacją do pracy nad naszym dalszym rozwojem, owocującym wprowadzaniem coraz nowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie nowoczesnych, ergonomicznych i bezpiecznych foteli pasażerskich, które z pełną satysfakcją i odpowiedzialnością możemy Państwu zaoferować.

xeon-comfort  xeon-standard  xeon-składany

jakosc_roku

 

GFWW GROWAG Firmą Godną Zaufania 2016!

2016/02/1

 

image001

 

GFWW Growag Sp. z o.o. nominowana do tytułu „Jakość Roku 2015”!

2016/01/11

Więcej informacji.

jakosc2015m

Po Targach TRAKO

2015/10/2

Po targach
Pragniemy wyrazić swoje podziękowania dla Wszystkich Gości, którzy niezwykle licznie odwiedzali nasze stoisko podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2015 w Gdańsku.

Wierzymy, że spotkania z Państwem staną się podstawą do nawiązania współpracy oraz owocnym zacieśnieniem dotychczasowych wspólnych działań dla komfortu i bezpieczeństwa Pasażerów.

Dziękujemy za wsparcie, mamy nadzieję, iż Państwa rady i uwagi przyczynią się do dalszego rozwoju naszej oferty produktów.

Już teraz, korzystając z okazji, zapraszamy na kolejne wspólne Targi.

Z wyrazami szacunku, cały zespół GFWW Growag.

11. Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO

2015/09/14

growag_Trako_2015_wiz_

Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko na targach TRAKO w Gdańsku, które odbędą się w dniach 22 do 25 września 2015 roku. To największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Nasze stoisko znajduje się w hali A, nr 61.

Zakończenie procedury wyboru wykonawcy

2015/08/31

W związku z zakończeniem procedury wyboru wykonawcy na zakup usługi opracowania fotela do pojazdów szynowych o innowacyjnych cechach konstrukcyjnych (zapytanie ofertowe nr 1/2015 z dnia 18 sierpnia 2015) informujemy, iż na wykonawcę usługi został wybrany Wydział Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, którego oferta spełniała wszystkie stawiane wymagania oraz została uznana za korzystną ekonomicznie i jakościowo.

Zapytanie Ofertowe nr 1.

2015/08/18

Przedmiotem zamówienia jest zakup usługi polegającej na opracowaniu znacząco ulepszonego wyrobu w postaci fotela do pojazdów szynowych o innowacyjnych cechach konstrukcyjnych przeznaczonego do przejazdów długodystansowych. Szczegóły znajdą Państwo w zapytaniu ofertowym, które umieściliśmy do pobrania na końcu ogłoszenia

Podmioty zainteresowane zapraszamy do zgłaszania ofert na dane adresowe podane w zapytaniu.

Dziękujemy

 

Pobierz: Zapytanie ofertowe

Pobierz: Załączniki 1 i 2

Życzenia z okazji Święta Kolejarza

2014/11/25

Produkując od 42 lat fotele i amortyzatory dla kolejnictwa, staliśmy się członkami wielkiej Kolejarskiej Rodziny, dlatego w dniu Święta Kolejarza pragniemy złożyć wszystkim kolejarzom oraz pracownikom branży kolejowej, najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, samych sukcesów i zawsze S2 na semaforach! Niech praca, którą codziennie wspólnie podejmujemy na rzecz komfortu podróży oraz budowania pozytywnego wizerunku kolei staje się nieustannym źródłem satysfakcji dla nas i zadowolenia dla wszystkich podróżnych.

Innotrans 2014

2014/08/28

Z olbrzymią przyjemnością zapraszamy wszystkich klientów GFWW Growag Sp. z o.o., na największe targi w branży kolejowej „Innotrans 2014”, które odbędą się z Berlinie w dniach 23-26 września 2014 roku. Na stoisku zaprezentujemy nasze nowe fotele kolejowe w segmencie InterRegio oraz InterCity. Znajdziecie nas Państwo w części wystawowej Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, hala 23A, stoisko nr 609.

Po targach TRAKO

2013/10/5

Targi w Gdańsku okazały się bardzo udane dla firmy GROWAG. Odwiedziło nas ponad 100 znakomitych gości z kraju i z zagranicy, zainteresowanych naszą dotychczasową jak i nową ofertą. W szczególności dużym powodzeniem cieszył się nowy fotel FENIKS, oparty o nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne jak i wzornicze.

> więcej

Targi TRAKO

2013/08/1

Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko na targach TRAKO w Gdańsku, które odbędą się w dniach 24 do 27 września 2013 roku. To największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Nasze stoisko znajduje się w hali B nr 15. Na targach będzie miała miejsce premiera naszego nowego fotela do pojazdów na średnie i długie dystanse.

Metro Warszawskie

2013/07/30

Z olbrzymią satysfakcją informujemy, że firma „Growag” podjęła współpracę z Konsorcjum SIEMENS’a i NEWAG’u, w zakresie produkcji siedzeń do pojazdów INSPIRO, tworzonych z myślą o pierwszej i drugiej linii metra w stolicy Polski.

Nowe oblicze

2013/05/15

Od maja 2013 nasza Spółka zmieniła swoją tożsamość wizualną tzw. CI, czerpiąc z długoletniej tradycji „Growagu”. Wiodącym kolorem został ciemny granat na białym tle zamiast koloru niebieskiego a logotyp otrzymał nowy unikalny krój liter w nawiązaniu do produkowanych elementów foteli, takich jak podłokietniki. Wybraliśmy prostą zdecydowaną formę bez zbędnych ozdobników i symboli. Nowa charakterystyka nawiązuje do najlepszych firm z branży przemysłowej, podkreślając długoletnią tradycję jak i zaangażowanie załogi w sukces firmy od 1972 roku.

Certyfikat IRIS

2013/02/15

Z olbrzymią satysfakcją pragniemy poinformować, że nasza spółka pozytywnie przeszła proces certyfikacji System Zarządzania Jakością dla przemysłu kolejowego – IRIS. Dzięki dużemu zaangażowaniu załogi Grodziskiej Fabryki Wyposażenia Wagonów „Growag”, dołączyliśmy do grona certyfikowanych dostawców dla przemysłu kolejowego, rozpoznawalnego na całym świecie standardu, gwarantującego jakość, niezawodność i bezpieczeństwo techniczne naszych wyrobów.